۲۵ درصد آب آشامیدنی در اردبیل هدر می‌رود
مطلب ویژه

07 تیر 1398
(0 رای‌ها)

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: حدود ۲۵ درصد از آب آشامیدنی تولیدی شهری در این استان هدر رفته و از چرخه مصرف خارج می شود.

فرامرز به‌نژاد بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشتک متاسفانه امر هدررفت آب آشامیدنی یک معضل بزرگ و اساسی در استان است چرا که این میزان هدررفت می‌تواند بخش اعظمی از ملزومات آب استان را تامین کند.

وی با اشاره به این که 18 درصد هدررفت آب میانگین جهانی محاسبه شده است بیان کرد: متاسفانه میانکین هدررفت آب در استان از میانگین جهانی نیز بالاتر است و دلیل اصلی آن مربوط به فرسودگی شبکه انتقال و توزیع، انشعابات غیرمجاز است که در این زمینه نیاز است اقدامات مناسبی انجام داده شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل با بیان این که حجم آب تولیدی استان سالانه 80 میلیون مترمکعب است گفت: رعایت الگوی مصرف در استان اردبیل مربوط به جلوگیری از هدررفت آب است که در این زمینه اقدامات لازم و مناسب انجام داده شده و در تلاش هستیم این میزان هدررفت آب را در سطح استان کاهش دهیم.

به‌نژاد با اشاره به تعیین سرانه مصرف آب برای هر شهروند در حدود 15 مترمکعب بیان کرد: پوشش 100 درصدی شبکه آبرسانی برای مشترکان در استان تحقق یافته است و در این زمینه علاوه بر سدهای مورد استفاده بخشی از آب مناطش شهری از حلقه‌های چاه و چشمه‌ها تامین می‌شود.

وی میزان تولید سالانه آب آشامیدنی شهری را 98 میلیون مترمکعب برآورد کرد و تصریح کرد: در این زمینه استفاده از ظرفیت ایستگاه‌های پمپاژ در دستور کار قرار گرفته است و درصدد هستیم با تامین آب آشامیدنی مناطق شهری در جلوگیری از هدررفت آب ورود پیدا کنیم.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 


تهران - بزرگراه رسالت_ خ استادحسن بنا شمالی-نبش ک علی بخشی- موقعیت سلمان فارسی –سازمان پدافند غیرعامل کشور - قرارگاه پدافند زیستی
تلفن : ۰۲۱۲۵۹۳۵۳۱۱

Top