محیط زیست

هم اکنون هوای تهران در وضعیت سالم قرار دارد اما پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها، هوای بیشتر مناطق شهر تهران در برخی ساعات در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

محققان دانشگاه انگلیا راسکین واقع در انگلیس دریافتند ته سیگارهایی که در طبیعت انداخته می‌شوند، قابلیت رشد گیاهان را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.

علت وقوع زلزله از جمله مسایلی است همواره ذهن بشر را به خود مشغول داشته است و طی نظرات مختلف عواملی مانند جو، تغییرات فشار، حرکت زمین، فعالیت های آتشفشانی و آب های زیر زمینی به عنوان عوامل ایجاد کننده زلزله در نظر گرفته شده اند.

آتش‌سوزی‌های گسترده در ۲۴ ساعت گذشته و استمرار آن در حال پیشروی در جنگل‌ها، مراتع و مزارع کشاورزی استان ایلام است و بسیاری از محصولات کشاورزی مردم در مناطق کوه «انارک» و «باویال» به دلیل آتش‌سوزی به خاکستر تبدیل شده است.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: تندباد برای آسمان این استان پیش‌بینی می‌شود و باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از آتش‌سوزی احتمالی جنگل‌ها و مراتع صورت گیرد.

جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کرمانشاه با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی آتش‌سوزی در منابع طبیعی استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۲ هکتار از جنگل‌های استان طعمه حریق شده است.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: براساس برآوردها روزانه ۸۰ تن پسماند پلاستیکی در مشهد تولید می‌شود که رقمی بسیار بالا است.

اندیمشک- رئیس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: مقصران آتش‌سوزی تفرجگاه مردمی جاده سد کرخه شناسایی و به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

صفحه1 از3

 


تهران - بزرگراه رسالت_ خ استادحسن بنا شمالی-نبش ک علی بخشی- موقعیت سلمان فارسی –سازمان پدافند غیرعامل کشور - قرارگاه پدافند زیستی
تلفن : ۰۲۱۲۵۹۳۵۳۱۱

Top